Menu
جمعه, 21 مرداد,1401

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور در گفتگو با شادا:

وزارت اقتصاد یكی از پیشرو ترین ها در ارائه خدمات دولت الكترونیك است

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، "رضا باقری اصل" در حاشیه نشست شورای فنآوری اطلاعات وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با شادا اظهار داشت: حوزه اقتصادی کشور، همواره یکی از پیشران های فنآوری اطلاعات بوده و بویژه وزارت اقتصاد در طول مدت شش دوره ارزیابی ما، جزو برترین وزارتخانه ها در این خصوص بوده است.
وی گفت: مجموعه خانواده وزارت امور اقتصادی و دارایی، تقریبا در همه ارزیابی های ما جزو برترین رتبه ها و 10 دستگاه برتر کشور بوده و همچین جزو مجموعه هایی بوده است که در شاخص های اختصاصی هم رشد بسیار خوبی داشته اند.
باقری اصل افزود: در حال حاضر، خدمات بسیار زیادی را بصورت الکترونیک در مجموعه وزارت اقتصاد داریم که خوشبختانه باعث شده، مخصوصا در این ایام همه گیری بیماری کرونا، ضرورت مراجعه حضوری مردم برای دریافت خدمت از بین برود. 
«دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» با بیان اینکه بسیاری از خدمات توسط وزارت اقتصاد و دستگاه های زیر مجموعه بصورت هوشمند و غیر حضوری ارائه می شود، گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی یکی از ارکان تحقق دولت الکترونیک و اقتصاد هوشمند است و طبیعتا انتظاری که مردم برای دریافت خدمات در این ارتباط دارند، بیشتر متوجه این وزارتخانه می شود که خوشبختانه رشد بسیار خوبی هم در این زمینه داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد، این روند رشد، تداوم داشته و شاهد الکترونیک و هوشمند شدن خدمات در فرصت باقیمانده از دولت دوازدهم باشیم.
باقری با بیان اینکه کشور در آستانه شکل گیری دولت الکترونیک و در حال گذار به سمت هوشمند سازی است، تصریح کرد: هوشمند سازی بسیار فراتر از احراز هویت الکترونیک و ارائه خدمات غیر حضوری و داده کاوی و امثال اینها و به معنای رسیدن به نقطه توانمند سازی مردم، سیستم ها و محیط برای اخذ خدمت بهتر و تعاملات اقتصادی در سطحی بالاتر است که زیر بنای آن، حرکت به سمت پلتفرم شدن اقتصاد است.
«دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» ادامه داد: با حرکت هایی که در حوزه زیر ساخت های الکترونیکی و گذار به سمت هوشمند سازی در وزارت اقتصاد شکل گرفته است، بسیار امیدوارم در آینده نزدیک پلتفرم های هوشمند را در مجموعه این وزارتخانه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از این کارهای خوب در حال انجام در وزارت اقتصاد، راه اندازی سند باکس ها برای فعالان کسب و کار است، گفت: بنظرم این یک کار نوآورانه و فنآورانه و یکی از آن پلتفرم هایی است که برای آینده کشور، حتما به آن احتیاج پیدا خواهیم کرد.
باقری اصل افزود: سایر خدماتی هم که تا بحال در وزارت اقتصاد انجام شده و متضمن حرکت به سمت هوشمند سازی است، این امکان را برای ما فراهم می کند که نوآوری های دیگری را در حوزه بانک، بورس، بیمه و ... داشته باشیم و امیدواریم با این روند رشد، این اتفاقات خیلی زود رخ دهد.
«دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات» تصریح کرد: از مهم ترین انتظاراتی که داریم و زمان بندی آن هم طبق قانون تعیین شده و رو به پایان است، تحقق مالیات هوشمند و سامانه های مالیاتی است که باید یکپارچه سازی آنها اتفاق بیافتد و تحقق آن، اثرات مثبت بسیار زیادی بر اقتصاد کشور و تامین عدالت مالیاتی که زیر بنای تامین مالی کشور  است، خواهد داشت.

Print
دسته ها: اخبار استان
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان