Menu
جمعه, 21 مرداد,1401

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در جلسه معارفه رییس جدید "مركز بازرسي، مديريت عملكرد و پاسخگويي به شكايات" این وزارتخانه:

ظرفیت های لازم برای ارتقای هر چه بیشتر عملكرد و بهره وری در مجموعه وزارت اقتصاد مهیا است

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، علی عسکری معاون وزیر اقتصاد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به اهمیت وظایف و مأموریت های دفتر بازرسی وزارت اقتصاد، ارتقای این دفتر به سطح مرکز و همتراز معاونت از سوی دکتر فرهاد دژپسند را گواه این موضوع خواند.
وی وظایف مرکز بازرسی شامل رسیدگی به "تخلفات" ، "بازرسی" و "مدیریت عملکرد" را به عنوان سه موضوع مستقل اما مرتبط با هم مورد اشاره قرار داد و گفت: در خصوص رسیدگی به تخلفات، همواره رویکرد وزارتخانه این بوده که تخلفات احتمالی، بدون تعصب کور، در عین شفافیت و با درستی و صحت کامل، بررسی شود و در عین حال، در این رسیدگی، صداقت و حسن نیت، لحاظ گردد.
عسکری با بیان اینکه ماهیت کار، در حوزه "بازرسی" کیفی تر از "تخلفات" است تصریح کرد: در این زمینه سیاست کلی وزارتخانه، رعایت عدل و انصاف بوده است؛ رویه ای که خوشبختانه در دوره مدیریت آقای "عبدالهی" مدیریت پیشین مرکز، بخوبی اجرا می شد و در عین حال، تخلفات احتمالی، از بعد کارشناسی و منطقی، مورد بررسی قرار گرفته و اگر نکته ای، نیاز به پیگیری بیشتر داشت، با این رویکرد که حقی از کسی ضایع نشود؛ به جد رسیدگی و به مراجع بالاتر ارجاع می شد.
عسکری با اشاره به کسب رتبه های برتر وزارت اقتصاد در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ و نیز شاخص های اختصاصی نهاد ریاست جمهوری، تصریح کرد: حداقل وظیفه ما در شرایط فعلی، "حفظ" موقعیت بدست آمده است، هر چند ما آنقدر کار جدید انجام داده ایم که بتوانیم جایگاه خود را از این هم فراتر ببریم.
وی گفت: در حال حاضر، "ساختار های سازمانی" و "ارزیابی عملکرد" های دفاتر و ادارات وزارتخانه آماده است و گزارش "بهره وری" هم بروز و در دسترس است؛ همین طور، دستگاه های زیر مجموعه نیز از این نظر کاملاً به روز هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد با اشاره به تأمین زیر ساخت ها و بودجه لازم برای این منظور، تصریح کرد: خدای نکرده نباید محدودیت های مالی بهانه ای برای عدم بهبود یا ارزیابی عملکرد مجموعه وزارتخانه شود.
وی گفت: خوشبختانه ظرفیت های لازم برای ارتقای هر چه بیشتر عملکرد و بهره وری سازمان ها و دستگاه های زیر مجموعه وزارت اقتصاد نیز مهیا است و نقصی از این بابت وجود ندارد.
عسکری در ادامه با قدردانی از زحمات، تلاش های "عبدالهی" رییس پیشین مركز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات و " امیرتقی تهرانی" که مدت کوتاهی سرپرستی این مرکز را برعهده داشت، برای"جواد بخشی" رییس جدید مركز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات در انجام وظایف محوله آرزوی توفیق کرد.
وی "جواد بخشی" را دارای روحیه ای جهادی و سابقه و قدرت اجرایی خوب ارزیابی کرد که می تواند مجموعه مركز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد را به خوبی رهبری کند.
این گزارش حاکی است، در این نشست"جواد بخشی" نیز در سخنانی ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر اقتصاد، به تشریح برنامه های آتی خود برای اداره این مرکز پرداخت.

Print
دسته ها: اخبار استان
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان