Menu
جمعه, 21 مرداد,1401

پنهان‌کاري مبتلايان به کرونا عامل افزايش اين بيماري است

  • 16 آبان 1399
  • نویسنده: SuperUser Account
  • تعداد نمایش ها: 198
  • 0 نظرات
پنهان‌کاري مبتلايان به کرونا عامل افزايش اين بيماري است

به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، اسدالله رباني‌مهر در کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا همدان افزود: يکي از مشکلات کنوني اين است که بسياري از افراد با وجود داشتن علايم کرونا نسبت به آزمايش به بهانه هاي مختلف امتناع مي کنند.

وي بيان کرد: برخي به علت بالا بودن هزينه آزمايش، بي تاثير بودن ويروس در کاهش توان کار و فعاليت افراد و مسائل اقتصادي نسبت به حضور در مراکز براي ويزيت و آزمايش و رعايت قرنطينه خانگي مقاومت مي کنند.

مسوول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان افزود: جولان افراد کرونايي در فضاي عمومي جامعه و مواجهه با ديگر شهروندان سبب افزايش ابتلا به بيماري و افزايش آمار فوتي ها به ويژه در قشر مُسن و سالمند شده است.

رباني‌مهر ادامه داد: شرايط کنوني کشور و استان در زمينه کرونا خوب نيست به گونه‌اي که در زمينه مبتلايان مثبت و فوتي‌هاي کرونا با عبور از شرايط قرمز به وضعيت سياه نزديک شده است.

وي با بيان اينکه آمار روزانه متوفيان کرونا در همدان بين 10 تا 15 بيمار متغير است افزود: با وجود افزايش اطلاع رساني درباره کرونا توسط رسانه ها، صدا و سيما، فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي اما بي اعتنايي به دستورالعمل هاي بهداشتي رو به افزايش است.

مسوول کميته اطلاع رساني ستاد مديريت کرونا استان همدان اظهار داشت: بايد با بهره گيري از روشهاي نو، ابتکاري و هنرمندانه در انعکاس اخبار مربوط به کرونا مردم را نسبت به اين بيماري و رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي حساس کرد.

رباني مهر بيان کرد: به تازگي شاهد توزيع کارت عروسي و دعوت از مهمانان براي حضور در اين مراسم‌ به ويژه در شهرهاي مجاور مرکز استان بوديم اما به بخشداري ها و فرمانداري ها نسبت به ممانعت از برگزاري اين مراسم‌ تاکيد شده است.

وي اظهار داشت: با وجود ايجاد محدوديت‌هاي کرونايي برخي صنوف همچنان در حال فعاليت هستند که براي برخي از اين واحدها اخطاريه صادر و به مرجع قضايي معرفي شدند با اين وجود رعايت نشدن محدوديت‌هاي پيش بيني شده امکان شيوع بيماري را بيشتر کرده است.

وي گفت: کادر درمان براي مقابله با کرونا مجاهدانه تلاش کرده حتي برخي از پزشکاران و پرستاران يک يا ? نوبت به ويروس کرونا مبتلا شدند بنابراين براي قدرداني از خدمات مدافعان سلامت و کمک به آنها براي مهار بيماري، مردم پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کنند.

وي از علوم پزشکي خواست به منظور اطلاع رساني درباره کرونا در تعامل با ساير نهادها براي تبليغات محيطي از ظرفيت تلويزيون شهري، نصب بنر در اماکن پر رفت و آمد، توليد کليپ و استفاده از بيلبورد بهره گيرد.

Print
دسته ها: اخبار استان
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

دی ان ان